Przedszkole

Wycieczka grupy "Motylki" do cukierni w 2018 r.

        W dniu 7 grudnia 2018 roku, grupa "Motylki", odwiedziła cukiernię w Łapszach Wyżnych. Bardzo miła pani Magda oprowadziła nas i pokazała nam wszystkie zakamarki cukierni, a także opowiedziała nam w jaki sposób działa cukiernia i jak wygląda praca cukiernika. Po zwiedzaniu przyszedł czas na najlepsze, a mianowicie pieczenie pierniczków. Każdy przedszkolak mógł rozwałkować ciasto i wykrawać foremkami ciasteczka, a po upieczeniu ich przez panią Magdę nastąpiła degustacja (mniam, mniam).

Galeria zdjęć

Wizyta Św. Mikołaja w oddziale przedszkolnym w 2018 r.

Drogi święty Mikołaju

Przybądź do nas, bo już czas.

Wszystkie dzieci Cię kochają

i serduszka biją nam.

        W dniu 6-go grudnia do przedszkolaków przybył Święty Mikołaj wraz z aniołkami i oczywiście z prezentami. Dzieci niecierpliwie czekały w przedszkolu na jego przybycie. Pięknie go przywitały i wspólnie się z nim pomodliły. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy podchodziły do Mikołaja odbierając swój prezent oraz chętnie pozowały z nim do zdjęcia. Po wręczeniu wszystkich prezentów, dzieci pięknie podziękowały Mikołajowi za paczkę, w której były ich ulubione smakołyki.

Ewa Gał

Galeria zdjęć

100 - lecie niepodległości Polski.

        10 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W pierwszej kolejności wystąpiły dzieci z pierwszej klasy, które zostały uroczyście pasowane przez panią dyrektor Dorotę Drewniacką na uczniów. Po uroczystym pasowaniu na ucznia, przedszkolaki ubrane w biało - czerwone stroje wystąpiły zaczynając od patriotycznego tańca z flagami. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, przedszkolaki wyrecytowały pięknie swoje wierszyki oraz zaśpiewały hymn Polski i piosenkę pt. „Co to jest niepodległość”. Po występie rozdały wszystkim gościom flagi.

Ewa Gał

Galeria zdjęć

Obchody dnia ogórka w grupie "Motylki" w 2018 r.

        18 października 2018 roku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo zielono, a to za sprawą dzieci z grupy "Motylki", które świętowały dzień ogórka. Były tańce przy piosence "Ogórek wąsaty", zabawy i kolorowanki, degustacja ogóreczków, ale także bardzo poważne rozmowy, na temat korzyści płynących ze zjadania ogórków w każdej postaci.

Galeria zdjęć

Akcja "Czytające przedszkola" w 2018 r.

        Przypominamy wszystkim rodzicom, iż w naszym przedszkolu nadal trwa akcja "Czytające przedszkola". Dla zachęty dodajemy zdjęcia z jedynej, jak do tej pory wizyty mamy Marcelinki i bardzo prosimy o zainteresowanie się tą akcją. Mamy nadzieję, że frekwencja odwiedzających nas i czytających nam rodziców wzrośnie.

Galeria zdjęć