Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w naszym przedszkolu.

Dnia 21 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za owocną współpracę, a dzieciom życzymy udanych wakacji spędzonych z rodzicami.

Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu w 2018 r.

20 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Szczyrzyca, a dokładniej do Wioski Indiańskiej, w której mogły dowiedzieć się wiele o życiu Indian. Nie zabrakło też wspaniałej zabawy. Dzieci pod okiem instruktora strzelały z łuku, poznały kilka zabaw, w które dawniej bawili się mali Indianie.

XI Festyn Rodzinny.

Dnia 11 czerwca odbył się XI Festyn Rodzinny. Uroczystość rozpoczęła się od pokazu przygotowanego przez strażaków z OSP Olcza. Po demonstracji różnych sprzętów ratowniczych dzieci mogły wejść do wozu strażackiego. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez przedszkolaków i uczniów kl. I - III. Po występach dzieci odbyło się wspólne grillowanie i słodki poczęstunek. Na festyn przybyli również ratownicy medyczni oraz policja – można było wejść do karetki oraz radiowozu. W trakcie trwania festynu odbyła się loteria fantowa i można było podejść do stoiska przygotowanego przez sanepid. Dzieci mogły skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Najbardziej podobały im się zabawy na dmuchanej zjeżdżalni.

Turniej zabaw i Przegląd Musztry Szkół Mundurowych w 2018 r.

30 maja 2018 roku dzieci z oddziału „0” po raz kolejny wzięły udział w Turnieju zabaw organizowanym przez MOSiR. Podczas zawodów dzieci biegały na czas, rzucały piłką lekarską, ringo, a także skakały w dal. A po zakończeniu zawodów wybraliśmy się na Przegląd Musztry Szkół Mundurowych. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygotowane pokazy. W czasie ich trwania miały okazję również zrobić sobie zdjęcie z panią kurator Barbarą Nowak.

Zajęcia regionalne w 2018 r.

W dniach 23 i 30 maja dzieci z przedszkola i klas I - III wzięły udział w zajęciach regionalnych, które poprowadził pan Paweł Łojas. W  trakcie zajęć dzieci mogły nauczyć się podstawowych kroków tańca góralskiego i kilku śpiewek góralskich. Pan Paweł ciekawie opowiadał również o instrumentach pasterskich. Dzieci mogły zobaczyć z bliska jak się gra na poszczególnych instrumentach oraz mogły na żywo usłyszeć jakie dźwięki wydają.