Przedszkole

Dzień babci i dziadka w przedszkolu w 2019 r.

        Są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W szkole w Zakopanem zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień bardzo niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 7 lutego 2019 roku w oddziale przedszkolnym odbyła się ta wspaniała impreza. W pierwszej kolejności wystąpiły dzieci z zerówki, które wraz z wychowawczynią przygotowały „Jasełka”. Po przedstawieniu historii narodzenia Jezusa, na scenę wyszły przedszkolaki z grupy „Motylków”, którzy z przejęciem odtwarzali swoje role w przedstawieniu pt.”Dobre maniery”. Szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny z balonikami w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Po występie przedszkolaków, na scenie wystąpiły jeszcze dzieci z zerówki. W większości były to wzruszające wiersze i piosenka okolicznościowa, związana tematycznie ze świętem Babci i Dziadka. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim rodzicom, że pomogli w przygotowaniu przyjęcia poprzez zakupienie ciastek, soków, kawy, cukierków i upieczenie ciast oraz pomoc w obsłudze.

Ewa Gał

Galeria zdjęć

XV Przegląd Kolęd i Pastorałek.

        W dniu 11 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek.W tym roku wielu przedszkolaków zgłosiło się do zaśpiewania swojej ulubionej kolędy. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Z oddziału przedszkolnego brali udział:

„Grupa Motylki”:

 • Kamilka Kamińska,
 • Miłosz Zubek,
 • Amelia Gawlak-Socka,
 • Ania Skupień,
 • Daniel Obrochta,
 • Stasiu Karpiel,
 • Zosia i Basia Galica.

„Grupa Smerfów”:

 • Zuzia Galica,
 • Alan Stachoń,
 • Jakub Zubek,
 • Jędrzej Janik,
 • Andrzej Karpiel,
 • Ada Siemieniec,
 • Kasia Walkosz.

 

Podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek mieliśmy zaszczyt oglądać Jasełka w wykonaniu klas IV-VIII oraz występ klasy I, która zaśpiewała i przedstawiła pastorałkę „Bosy pastuszek”.

Ewa Gał

Galeria zdjęć

Wigilia w oddziale przedszkolnym w 2018 r.

        20 grudnia 2018 roku w oddziale przedszkolnym odbyła się wspólna, uroczysta wigilia. Panie wraz z przedszkolakami rozpoczęły uroczystość od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie nawzajem świątecznych życzeń. Później wszystkie przedszkolaki zasiadły do zastawionego stołu, aby wspólnie zjeść tradycyjną potrawę wigilijną - barszcz z uszkami, rybę, ziemniaki i kapustkę a także pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Przedszkolna wigilia zakończyła się wspólnym śpiewaniem znanych dzieciom kolęd.

Ewa Gał

Galeria zdjęć

Wyjazd przedszkolaków do kina w 2018 r.

        W dniu 18 grudnia 2018 roku grupa „Motylków” i „Smerfów” w przedświątecznym nastroju wybrała się do kina do Zakopanego, na film animowany pt. „Grinch”. Była to opowieść o zielonym, złośliwym i głęboko nieszczęśliwym Grinchu, który chciał popsuć święta Ktosiom z Ktosiowa. Przedszkolaki miło spędziły czas w kinie. Film bardzo im się podobał i już wyraziły chęć na kolejną wycieczkę do kina.

Ewa Gał

Galeria zdjęć

Wycieczka grupy "Motylki" do cukierni w 2018 r.

        W dniu 7 grudnia 2018 roku, grupa "Motylki", odwiedziła cukiernię w Łapszach Wyżnych. Bardzo miła pani Magda oprowadziła nas i pokazała nam wszystkie zakamarki cukierni, a także opowiedziała nam w jaki sposób działa cukiernia i jak wygląda praca cukiernika. Po zwiedzaniu przyszedł czas na najlepsze, a mianowicie pieczenie pierniczków. Każdy przedszkolak mógł rozwałkować ciasto i wykrawać foremkami ciasteczka, a po upieczeniu ich przez panią Magdę nastąpiła degustacja (mniam, mniam).

Galeria zdjęć