Ślubowanie uczniów klasy I SP w 2018 r.

        Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 są już pełnoprawnymi uczniami.

10 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Uroczystość prowadził uczeń kl. VII Szymon Gąsienica Mracielnik. Powitał on Dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Dorota Drewniacka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 7" i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy, udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań oraz wypicie napoju "mądrości" przygotowanego przez mamy. Po zakończonej prezentacji uczeń klasy VII oraz publiczność, potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności. Następnie wychowawczyni rozdała uczniom pierwsze legitymacje szkolne, dyplomy oraz słowniki ortograficzne.

Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klasy II, którzy udzielili rad młodszym kolegom oraz wręczyli pierwszoklasistom upominki.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Maria Łukaszczyk

Galeria zdjęć