Wycieczka klas I - III do Krakowa w 2018 r.

        Wyjątkowa podróż przez historię. W dniu 14 czerwca 2018 roku klasy I - III wraz z wychowawczyniami były na wycieczce w Krakowie. Celem głównym wycieczki była wizyta w Historylandzie oraz warsztaty edukacyjne „Zabytki Rynku w Krakowie”. Podczas wizyty przenieśliśmy się w samo serce bitwy pod Grunwaldem. Usłyszeliśmy szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później byliśmy już zupełnie gdzieś indziej. Stanęliśmy za sterem okrętu wojennego pod Oliwą i poczuliśmy na twarzy morską bryzę. Spojrzeliśmy z lotu ptaka na klasztor na Jasnej Górze. Znamy te wydarzenia i miejsca ze szkolnych podręczników. Wiemy, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów. Dlatego odbyliśmy interaktywną podróż, w czasie której odkryliśmy historię naszego kraju wszystkimi zmysłami. Czekała tu na nas ekscytująca wyprawa przez dzieje Polski i Polaków, od osady w Biskupinie przez heroiczną obronę Westerplatte po krakowskie Sukiennice. To była wyjątkowa przygoda! Zbudowane z klocków LEGO makiety ożywają. Wirtualna rzeczywistość i wielowymiarowe pokazy poruszały nasze zmysły i przeniosły nas w sam środek historycznych wydarzeń. Po wizycie wyruszyliśmy w kierunku Rynku, gdzie na żywo zwiedziliśmy zabytki: Kościół Mariacki, Kościół św. Wojciecha, Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy głowie Igora Mitoraja. Potem udaliśmy się na Wawel, zwiedziliśmy Katedrę, byliśmy w krypcie Marii i Lecha Kaczyńskich, gdzie również znajduje się sarkofag Józefa Piłsudskiego. Smoczą Jamą wyszliśmy przed pomnik smoka wawelskiego. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Beata Sikora

Galeria zdjęć