Dzień Ziemi w 2018 r.

        Dnia 22 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Ziemi”. TEMAT: „ZAKOŃCZMY ZANIECZYSZCZENIE PLASTIKIEM”.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie zastanawiali się dlaczego naszą planetę Ziemię „zalewają” plastiki, czy to dobrze czy wręcz przeciwnie?

Nauczyli się rozpoznawać oznakowania plastików oraz jak zmniejszyć ilość tych szkodliwych produktów. Każda klasa otrzymała zadanie i czas na jego wykonanie. Uczniowie zmagali się z takimi problemami jak np. recykling plastików czy skutki zanieczyszczenia takimi odpadami mórz i oceanów. Młodsze klasy porównały świat naturalny i taki, w którym „królują” przedmioty sztuczne. Były również tworzone hasła, które zachęcały do ochrony naszej Ziemi. Na koniec uczniowie otrzymali ulotki z oznaczeniami plastików, które na pewno przydadzą się im i ich rodzicom w czasie zakupów. Każda klasa została nagrodzona zdrową, gorzką czekoladą.

Bardzo dziękuję uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zajęć. Tylko wspólne działanie na rzecz ochrony środowiska i uwrażliwianie dzieci od najmłodszych lat, może przynieś rezultaty, a tym samych uratować nas i przyszłe pokolenia.

Marzanna Bubka

Galeria zdjęć